Diagnostické ultrazvukové vyšetření  při potížích s prsy v jakémkoliv věku ( objednání pouze telefonicky 774 725 134 )

Provádí se jako vyšetření první volby obvykle u mladších  žen do 40 let věku při potížích s prsy - zejména nález bulky v prsu, změny kůže prsu, výtok z bradavky, nepravidelné bolesti prsu a jiné potíže  .

V případě takovýchto potíží vždy navštivte svého lékaře - gynekologa nebo praktického lékaře. Diagnostické ultrazvukové vyšetření se provádí  na základě  indikace lékaře ( zejména obvodní lékař a gynekolog,   ale i chirurg, onkolog , internista - jakýkoliv lékař, který při svém vyšetření má podezření na onemocnění prsu ).

Nutná je žádanka od tohoto lékaře a objednání . V případě STATIM vyšetření Vás objedná přímo odesílající lékař, termín je v tom případě tentýž den nebo následující den .   

Diagnostické mamogafické vyšetření při potížích s prsy ( obvykle až nad 40  let  , objednání telefonicky  774 725 134) 

Platí stejné  zásady jako  výše uvedeno - při potížích s prsy navštivte svého lékaře ( obvodní lékař, gynekolog, chirurg, onkolog , internista - jakýkoliv lékař, který při svém vyšetření má podezření na onemocnění prsu ), který Vás odešle na diagnostickou  mammografii . Ta se provádí jako vyšetření první volby obvykle až od  40 let věku ( do tohoto věku je vhodnější ultrazvukové vyšetření ) .

Nutná je žádanka od tohoto lékaře a objednání .   V případě STATIM vyšetření Vás objedná přímo též odesílající lékař, termín je v tom případě tentýž den nebo následující den .  

 

POZOR – upozornění pro pacientky z jiných okresů , které nejsou u nás registrované .

 

Každá žena ve věku nad 45 let si může vybrat screeningové centrum, kam pak dochází 1x za dva roky  na pravidelné mamografické kontroly . Pokud ji v případě podezřelého nálezu na prsu odešle obvodní lékař nebo gynekolog na vyšetření dříve, musí na kontrolní vyšetření jít na pracoviště , kam trvale dochází k preventivním prohlídkám a které má písemnou i obrazovou dokumentaci . Toto pracoviště by jí mělo zajistit v případě podezřelého nálezu rychlé vyšetření .

 

Naše screeningové centrum je plně vytíženo péčí o naše pacientky – na ultrazvukovou i mamografickou prevenci je zveme sami, k akutnímu vyšetření v případě podezřelého nálezu objednáme naši registrovanou pacientku za 1 až 2 dny .

Pro pacientky z jiných okresů  :

Pokud jste dostaly ve Vašem centru dlouhý termín a chcete  jít na  preventivní mamografické vyšetření k nám,  můžeme Vás  objednat do naplnění naší kapacity - máme týdenní objednací dobu . Nemáme dostupnou Vaši dokumentaci, v některých případech si ji budeme  muset  vyžádat na minulém pracovišti a případně Vás dozveme ještě na UZV došetření . 

Postup vyšetření u nás si přečtěte na našich stránkách .