Průběh vyšetření

1. Ve 45 letech se objednejte sama telefonicky, při prvním vyšetření  na mammografu Vás zaregistrujeme do naší databáze a dále se již o Vás budeme starat  - program Hlídáme Vaše prsa .   Termíny  dalších kontrol si nemusíte již sledovat sama , registrované  ženy   pozvu vždy přesně po 2 letech telefonicky sama .  Ke  každému vyšetření ale musíte mít žádanku od gynekologa nebo   praktického lékaře ( jinak pojišťovny vyšetření neuhradí ) .

2.  Při příchodu na mamograf se ohlásíte v recepci, kde Vás přijme  naše pracovnice a zkontroluje s Vámi údaje na  žádance . Pak již
radiologická asistentka provede mammografické vyšetření .

3. Na výsledek vyšetření již u nás nečekáte a můžete hned po  vyšetření odejít.  Vyhodnocení mammografických snímků je často velmi obtížné a časově náročné, bývá  je nutné  srovnávat je se staršími snímky a  někdy i konzultovat s vyšším pracovištěm .  Některá pracoviště vydávají ženám nález ihned do ruky s tím, že ho mají zanést odesílajícímu lékaři.  Tak to u nás nefunguje  -  my dáváme přednost pečlivému ( i když často časově  delšímu  ) vyhodnocení . Výsledek bývá hotov týž den odpoledne  ( někdy až na druhý den ) - o tom  jak dopadl,  Vám pošleme SMS  .

4.  Někdy je potřebné ověřit si nejasný  nález jinou zobrazovací metodou - ultrazvukem . Na  ultrazvuk Vás proto  v takovém případě  pozvu  v nejkratším možném  termínu . 

5.  Snímky ještě hodnotí nezávisle druhé lékař ve 2. čtení -  posíláme je do Mammacentra v Olomouci, kde je hodnotí vysoce erudované lékařky s rozsáhlou  praxí .

6.   Teprve pak pošleme nálezy písemně i elektronicky odesílajícím lékařům ( gynekolovi a praktickému lékaři ). V našem centru platí heslo práce kvapná málo platná - nález je sice za delší dobu, ale pečlivě  vyhodnocený o odeslaný .