Průběh vyšetření

1.     Ve 45 letech se objednejte sama telefonicky, při prvním vyšetření na mammografu Vás zaregistrujeme do naší databáze a dále se již o Vás budeme starat - program Hlídáme Vaše prsa . Termíny dalších kontrol si nemusíte již sledovat sama , registrované ženy pozvu vždy přesně po 2 letech telefonicky sama . Ke každému vyšetření ale musíte mít žádanku od gynekologa nebo praktického lékaře ( jinak pojišťovny vyšetření neuhradí ) .

2.    Při příchodu na mamograf se ohlásíte v recepci, kde Vás přijme naše pracovnice a zkontroluje s Vámi údaje na žádance . Pak již  radiologická asistentka provede mammografické vyšetření .

3.  Na výsledek vyšetření již u nás nečekáte a můžete hned po vyšetření odejít. Vyhodnocení mamografických snímků je často velmi obtížné , bývá je nutné srovnávat je se staršími snímky a pečlivě vyhodnotit – vyžaduje proto mnoho času . Některá pracoviště vydávají ženám nález ihned do ruky s tím, že ho mají zanést odesílajícímu lékaři. Tak to u nás nefunguje - my dáváme přednost pečlivému ( i když často časově delšímu ) vyhodnocení . Snímky pak ještě hodnotí odpoledne nezávisle druhý  lékař ve 2. čten  . 

Výsledek bývá hotov odpoledne  - o tom jak dopadl, Vám pošleme odpoledne  tentýž den či nejpozději následující  den  SMS .

4. Někdy je potřebné ověřit si nejasný nález jinou zobrazovací metodou - ultrazvukem . Na ultrazvuk Vás proto v takovém případě pozveme v nejkratším možném termínu .

5. Teprve pak pošleme nálezy písemně i elektronicky odesílajícím lékařům ( gynekologovi a praktickému lékaři ).